הבלוג הקודם
אינדקס גליקמי, מה זה?

אינדקס גליקמי, מה זה?

המונח "מדד גליקמי" או "אינדקס גליקמי " הוא מדד שמדרג את ההשפעה של פחמימות שונות על רמת הגלוקוז בדם. באופן כללי, פחמימות....

דיאטה דלת פחמימות ואיזון סוכרתי

דר' יהודית זליגמן, Ph.D, מומחית בתחום הביו-רפואה וגנטיקה
27/05/2019
דיאטה דלת פחמימות או דיאטה קטוגנית היא דיאטה שמטרתה לשנות את המטבוליזם מפחמימות לשומנים על ידי הפחתה משמעותית בצריכת פחמימות. הדיאטה מבוססת על צריכה גבוהה של שומן, על חשבון צריכת פחמימות. היא מכריחה את הגוף לשרוף חומצות שומן במקום סוכרים להפקת אנרגיה. כשיש מעט מאוד פחמימות בתזונה, הכבד הופך את השומן לחומצות שומן, שבתורן מפורקות לגופי קטון, ומכאן שמה של הדיאטה. דיאטה קטוגנית הייתה מקובלת כבר בתחילת המאה הקודמת כשיטה להפחתת התקפים אפילפטיים על ידי חיקוי מצב של צום, שבו ההתקפים האפילפטיים פוחתים.

בשנות ה-80 של המאה הקודמת נעשו מחקרים שהראו איך מזון משפיע על רמת הסוכר בדם. הנתונים שהצטברו על השפעת הרכב המזון וכמות הפחמימות בו על רמות הסוכר בדם היוו בסיס לדיאטת ההרזיה של אטקין והדיאטה של פרופ' ברנשטיין לטיפול בסוכרת. הבסיס המדעי לדיאטה - פחמימות גורמות לעליית סוכר חדה בדם, אכילה מרובה שלהם גורמת לתנגודת לאינסולין והשמנה. הסטה של המטבוליזם לכיוון שריפת שומנים מונעת עלייה חדה ברמת הסוכר בדם ולכן מונעת את ה"נזק" שנגרם. במהלך העשורים האחרונים הצטברו מחקרים שמצביעים על החשיבות של שילוב הדיאטה בטיפול בסוכרת. סוכרתיים שמשלבים דיאטה דלת פחמימות צורכים פחות תרופות ונהנים מאיזון סוכרתי טוב יותר מאלו שלא משלבים דיאטה. יותר מזה, מחקרים מצביעים על כך שאפשר למנוע סוכרת במאובחנים עם טרום סוכרת המשנים את התזונה ומשלבים ספורט. בשנים האחרונות דיאטות דלות פחמימות הפכו לפופולאריים גם בקרב ספורטאים שמשתמשים בה לסירוגין לשיפור הביצועים מאחר והגוף יוצר יותר אנרגיה (ATP) משריפת שומנים ((sleep low training.

סוכרת הפכה למגפת המאה הנוכחית. למרות שלל התרופות, הטכנולוגיות והמכשור לניטור הסוכר בדם מספר הסוכרתיים גדל משנה לשנה. אחת הסיבות הבולטות לעלייה בסוכרת היא כמות הפחמימות העצומה שנמצאת במזון שלנו, המתוק וגם המלוח. אנחנו מכורים לפחמימות ואוכלים יותר פחמימות ממה שהגוף שלנו צריך וזו אחת הסיבות הבולטות להשמנה, מחלות מטבוליות רבות וסוכרת.

תזונה דלת פחמימה יכולה להיות קיצונית כשהדיאטה מכילה עד 30 גר' פחמימות ביום. דיאטה כזו אינה מומלצת ודורשת ליווי של דיאטנ/ית כדי לוודא שהתזונה תכלול את כל הוויטמינים והמינראליים הנחוצים,  ישירות ממזון או באמצעות תוספי תזונה. דיאטה כזו יכולה להיות מיטיבה ומתאימה לאורח החיים של אנשים מסויימים ולאחרים היא יכולה להזיק ולפגוע באיכות החיים.

דיאטה דלת פחמימות מאוזנת המומלצת לסוכרתיים היא דיאטה שמבוססת על תזונה הדומה לתזונה ים תיכונית, כאשר הדגש הוא על אכילת שומנים בריאים מהצומח (שמן זית, אגוזים, אבוקדו, טחינה וכו), ביצים, גבינות, בשר, דגים וירקות על חשבון הפחמימות (למשל: לחם, אורז, תפוחי אדמה, פסטה). מחקרים מצביעים על כך שדיאטה כזו עוזרת לשפר את האיזון של רמות הסוכר בדם,  אז למה להיות קיצוני?
עבור סוכרתי, איכות חיים זה היכולת לאכול ולחגוג עם כולם, כמו כולם, בלי לסכן את הבריאות.

הקמנו את ספירוגר, מיזם טכנולוגי שהולך לעשות מהפך בתחום הקונדיטוריה לסוכרתיים כדי להעלות את איכות החיים של סוכרתיים ושל כולנו ולמנוע מחלות.
אנחנו מפתחים מאפים ומתוקים שנראים וטועמים רגיל, רק ללא הסוכר והפחמימות המזיקות. הטכנולוגיה שלנו היא קומבינציה של מתודות ופורמולות שמאפשרות ערך תזונתי גבוה (עשיר בסיבים תזונתיים, ויטמינים וחלבון) עם נראות וטעם ברמה גבוה. 
כדי שכולנו נוכל לחגוג עם מאפים מפנקים ביחד
תקנון אתר "ספירוגר" (חברת ד.י זליגמן יועצים בע"מ)

1. תקנון האתר-
1.1. תקנון זה מפרט את היחסים שבין בית העסק (המוכר) ללקוח (הרוכש). ברכישת מוצר הלקוח מסכים כי הוראות תקנון זה תחולנה עליו.
2. זמן אספקה ותנאי רכישה:
2.1. ככלל, אספקה ע"י איסוף בידי הרוכש מבית העסק אלא אם כן הוסכם מראש אחרת (משלוחים מותנים במרחק מבית העסק, גודל ההזמנה וזמינות אמצעי רכב).
2.2. המוצר יהיה זמין ללקוח בזמן של עד 3 ימי עסקים מיום ביצוע ההזמנה.
2.3. יום אספקת הסחורה- היום בו נמסרה הסחורה בבית העסק או ליעד המבוקש המוסכם.
2.4. יום ביצוע ההזמנה- היום בו אושרה העסקה ע"י חברת האשראי שהזין הלקוח בטופס ההזמנה.
2.5. ימי עסקים- אינם כוללים שישי, שבת, ערבי חג, חגים לרבות חול המועד.
2.6. עלות שליח נוספת להחלפה ע"פ מחירון שיקבע על-ידי בית העסק מעת לעת.
2.7. באם בוצעה שליחות באמצעות חברת שליחויות, לא יהיה החזר בגין עלות השליחויות- אשר בפועל משולמת לחברת השליחויות עבור השינוע ובאחריותה בלבד.
2.8. בית העסק יספק המוצר שהוזמן ללקוח בהתאם לתנאי ההזמנה והוראות תקנון זה. שירות ללקוח לאחר הזמנה, ולרבות מדיניות החזרת מוצרים, יהא בהתאם להוראות תקנון זה וכל דין.
3. מדיניות החזרת מוצרים:
3.1. מדיניות החזרת המוצרים הינה בכפוף לחוק הגנת הצרכן התשמ"א 1981 ולתקנותיו. היות והמוצר הינו מזון, הרי לגבי מוצרים תקינים בלבד, מרגע מסירת המוצר, לא ניתן יהיה להחזיר מוצרים לבית העסק, להחליפו ו/או ולקבל זיכוי עבורו.
3.2. במידה ומוצר נמסר פגום ואו שבור יינתן מוצר חליפי באותם תנאי משלוח של ההזמנה המקורית
3.3. לא יינתן זיכוי כספי בגין מוצרים שלא שולמה בגינם לבית העסק תמורה כספית, כגון מבצעים או מתנות.
3.4. באשר למוצרים שנמכרו בהנחה כחלק ממבצע ואשר הלקוח זכאי בגינם להחזר כאמור לעיל, ואשר הלקוח הביע עניין לקבל עבורם זיכוי כספי לשימוש באתר בית העסק, שווי הקרדיט יהיה שווה לסכום המקורי ששילם הלקוח בגין המוצר כאמור.
3.5. מוצר שנרכש בסכום הקטן מ 50 ש"ח לא תינתן האפשרות להחזר כספי.
3.6. אופן החזרת מוצרים פגומים - הלקוח יחזיר את המוצר חזרה לחנות על מנת לקבל החזר כספי. על המוצר לחזור לחנות עד תום שני ימי עסקים מיום אספקת הסחורה על מנת לקבל זיכוי למשך שנתיים או החלפה, על הלקוח להחזיר המוצר בתוך לא יאוחר מ- 14 ימים מיום אספקת הסחורה
3.7. אין החזר בגין שליחויות- אשר בפועל משולמת לחברת השליחויות.
3.8. החזר כספי בהתאם להוראות תקנון זה יבוצע לאחר 7 ימי עסקים מהחזרת המוצר לבית העסק או בתחילת החודש הקלנדארי העוקב- המאוחר מבין השניים.
4. קניין רוחני
4.1. בעל העסק הינו בעל מלוא הזכויות מכל סוג ומין בקשר לאתר ולתכניו, לרבות מוניטין, סמלים, כל סימן מסחרי ושם מסחרי, בין אם רשומים ובין אם לאו, וכל זכות דומה אחרת. מבלי לגרוע מהאמור לעיל, אין להעתיק ו/או לשכפל ו/או להפיץ ו/או לפרסם ו/או להשתמש בתכנים המוצגים באתר ו/או לעשות בהם כל פעולה, במישרין או בעקיפין, המהווה הפרה או פגיעה בקניין הרוחני של בעל העסק, אלא אם בעל העסק התיר זאת במפורש בכתב ומראש.
5. מדיניות פרטיות ודיוור ישיר
5.1. בית העסק אחראי לשמירת מידע של הלקוח בכפוף למדיניות הפרטיות של GeekApps .
5.2. הפרטים האישיים שיימסרו על ידי הלקוח במסגרת הזמנת המוצר יהיו כפופים למדיניות הפרטיות של בעל העסק.
5.3. בעל העסק לא ימסור ו/או יעביר את הפרטים כאמור לצדדים שלישיים, אלא בכל אחד מהמקרים המפורטים להלן: (א) אם ידרש לעשות כן על פי צו שיפוטי או לפי דין; (ב) אם יקבל התראה לנקיטה בהליכים משפטיים נגדו בגין פעולות שבוצעו על ידי הלקוח ובכל מחלוקת, טענה, תביעה, דרישה או הליכים משפטיים, אם יהיו, בין הלקוח ובין בעל העסק; (ג) אם וככל שהדבר יידרש לצורך השלמת המכירה, אספקת ו/או שילוח המוצר ו/או על מנת לספק שירות ללקוח; (ד) למטרת פניה ללקוח בכל דרך לרבות בדרך של דיוור ישיר בכל אמצעי תקשורת שתמצא לנכון (לרבות בכתב, בדפוס, בטלפון, בפקסימיליה, בדרך ממוחשבת או באמצעי אחר). הלקוח מאשר שידוע לו שלא חלה עליו חובה חוקית למסור את פרטיו האישיים וכי מסירת המידע הנ"ל נעשית מרצונו החופשי ובהסכמתו. הלקוח מסכים בזאת באופן מפורש לשימוש האמור לעיל בפרטיו האישיים ומאשר כי השימוש בהם לא ייחשב כפגיעה בפרטיות ולא יזכה אותו בכל סעד ו/או פיצוי כלשהו. לקוח המתנגד לשימוש בפרטיו האישיים ו/או שמעוניין להסיר עצמו ממאגר הלקוחות של בעל העסק ו/או שמבקש שלא לקבל פניות באמצעות דיוור ישיר - יודיע על כך לבעל העסק.
6. אחריות
6.1. בעל העסק ו/או מי מטעמו לא יישאו בכל אחריות שהיא, מכל מין וסוג, בקשר לשימוש ו/או אי השימוש במוצר שיגרום לנזק כלשהו, עקיף, תוצאתי או נסיבתי, ללקוח או לצד שלישי כלשהו, לרבות אבדן רווחים, אבדן הזדמנות עסקית, אבדן מוניטין, ירידת ערך וכיו"ב. זכותו של הלקוח כלפי בית העסק מוגבלת לזכותו להחלפת מוצר, זיכוי ו/או החזר כספי בהתאם להוראות תקנון זה וכל דין.


x

#{title}

#{text}

#{price}