איך הכל התחיל

 

ספירוגר הוא מיזם שהתחיל בסיפור אישי.
הסיפור התחיל בבוקר שגרתי לחלוטין. בני
 בן ה- 17 סיפר לי שבזמן האחרון הוא כל הזמן צמא והולך הרבה לשירותים. אני מדענית בעלת נסיון רב בתחום המחקר הרפואי הבנתי שמשהו לא בסדר ומיד בקשתי ממנו ללכת לרופא ולעשות בדיקות. כשהגיעו התוצאות, אף אחד מאתנו לא היה מוכן להם - ההבחנה: סכרת נעורים

ברגע אחד השגרה שלנו נכנסה לתוך מערבולת. ישר הריצו אותנו למרפאת סכרת, הפגישו אותנו עם רופאה, דיאטנית ויועצת. וכעבור יום שהרגיש כמו נצח, יצאנו מהמרפאה מצוידים בערכת שכללה מד סוכר, אינסולין, מזרקים ותחושה כללית של הלם.

במרפאה הסבירו לנו שאין ממה להיבהל, בני יוכל להמשיך לחיות כרגיל… פשוט מעתה יצטרך לספור את הפחמימות שהוא אוכל ולהזריק אינסולין בהתאם. נשמע פשוט? המציאות כמובן הרבה יותר מורכבת. מהר מאוד הבנו שהאינסולין אומנם מוריד את הסוכר בדם, אבל תופעות הלוואי שלו יכולות להיות לא נעימות ואף הרסניות.

אינסולין זה לא פתרון – זו ברירת מחדל

במשך שנים של ניסיון מחקרי בתחום הרפואי לא למדתי על סוכרת כמו שלמדתי בשנים האחרונות כאימא לנער סוכרתי. הסוכרת גרמה לי להסתכל על תגיות של מוצרים בסופר, שלפני כן לא שמתי לב אליהן, כבר בקנייה הראשונה אחרי האבחון גיליתי שאנחנו חיים מנותקים לגמרי מהאוכל שאנחנו צורכים. אנחנו לא מודעים לכמות הענקית של הפחמימות שאנחנו אוכלים! יותר מכך, מוצרים שבכלל לא דמיינתי שיוסיפו להם סוכר, כמו למשל רסק עגבניות, מכילים תוספת סוכר. ז"א מוסיפים עוד פחמימות למוצר שגם ככה מכיל פחמימות ויכול להיות טעים באותה מידה בלי התוספת. בהסתכלות אחורה אני לא יכולה לתאר את מה שעברנו בבית בצורה אחרת מלבד – התפכחות.

למדנו שככל שמפחיתים בכמות הפחמימות, קל יותר לשמור על איזון. הפחתה בכמות הפחמימות ושילוב פעילות גופנית מאפשרת לנהל את הסוכרת במינימום תרופה ומקסימום איכות חיים.


כל הבית עבר שינוי הדרגתי, הרבה מוצרים שבעבר קניתי כגון: יוגורטים מתוקים, קורנפלקס, מאפים, בייגלה, וופלים, שקדי מרק, לא נכנסים יותר לבית. בארוחות תמיד יש הרבה ירקות ומנה עקרית שמכילה ביצים/עופות/דגים והרבה פחות תוספות עשירות בפחמימות (פחות תפוחי אדמה, אורז, פסטה).

גיליתי שמאוד קל להכין אוכל מזין וטעים המכיל פחות פחמימות, אבל קינוח דל-פחמימה שכולם יואהבו לאכול הרבה יותר קשה להכין.

חפשתי על המדפים מאפים, מתוקים ומלוחים דלי פחמימות וכל שמצאתי במאפיות וברשתות המזון היה מאפים ומתוקים "ללא תוספת סוכר" או "ללא סוכר". לתדהמתי גיליתי שרובם מכילים הרבה מאוד פחמימות, לפעמים כמות הפחמימות הייתה זהה למוצר עם הסוכר. בלית ברירה, החלטתי ללמוד ולחקור את חומרי הגלם הקיימים ולמיין כאלה המתאימים לאפייה דלת פחמימות. הבנתי שלהפחית את כמות הפחמימות הזמינות במאפה זה  אתגר טכנולוגי והרקע המדעי שלי בתחום הבריאות והחומרים חיוני ביותר לפיתוח כזה. מצאתי את עצמי מוקסמת מהאתגר לפתח מזונות שיהיו גם טעימים וגם יותר בריאים, מוצרים שיכולים למנוע מחלות ולשפר את איכות חיינו. בתי, אבישג, שהייתה סטודנטית בטכניון, נרתמה לעזור לי בכישרון העיצוב, היצירתיות וכישורי השיווק שלה. השילוב של שתינו, היידע הרפואי -מחקרי והיצירתיות הוליד את הפעילות של ספירוגר. כך המטבח הביתי שלנו הפך למעבדת מחקר. מצאנו את עצמינו מפתחות פורמולציות חדשות למאפים משמחים - טעימים ואטרקטיבים במראה וגם דלי פחמימה שלא מקפיצים את רמת הסוכר בדם. מאפים משמחים ובריאים שכולם אוהבים לאכול.

ספירוגר הוקם כדי לתת לכולנו אלטרנטיבה בריאה יותר למוצרי הקונדיטוריה הקיימים, לשפר את איכות החיים של סוכרתיים ושל כולנו.   

אתם מוזמנים לעקוב אחרי  הבלוג שלנו ולהגיב.

דר' יהודית זליגמן

 
image alt
תקנון אתר "ספירוגר" (חברת ד.י זליגמן יועצים בע"מ)

1. תקנון האתר-
1.1. תקנון זה מפרט את היחסים שבין בית העסק (המוכר) ללקוח (הרוכש). ברכישת מוצר הלקוח מסכים כי הוראות תקנון זה תחולנה עליו.
2. זמן אספקה ותנאי רכישה:
2.1. ככלל, אספקה ע"י איסוף בידי הרוכש מבית העסק אלא אם כן הוסכם מראש אחרת (משלוחים מותנים במרחק מבית העסק, גודל ההזמנה וזמינות אמצעי רכב).
2.2. המוצר יהיה זמין ללקוח בזמן של עד 3 ימי עסקים מיום ביצוע ההזמנה.
2.3. יום אספקת הסחורה- היום בו נמסרה הסחורה בבית העסק או ליעד המבוקש המוסכם.
2.4. יום ביצוע ההזמנה- היום בו אושרה העסקה ע"י חברת האשראי שהזין הלקוח בטופס ההזמנה.
2.5. ימי עסקים- אינם כוללים שישי, שבת, ערבי חג, חגים לרבות חול המועד.
2.6. עלות שליח נוספת להחלפה ע"פ מחירון שיקבע על-ידי בית העסק מעת לעת.
2.7. באם בוצעה שליחות באמצעות חברת שליחויות, לא יהיה החזר בגין עלות השליחויות- אשר בפועל משולמת לחברת השליחויות עבור השינוע ובאחריותה בלבד.
2.8. בית העסק יספק המוצר שהוזמן ללקוח בהתאם לתנאי ההזמנה והוראות תקנון זה. שירות ללקוח לאחר הזמנה, ולרבות מדיניות החזרת מוצרים, יהא בהתאם להוראות תקנון זה וכל דין.
3. מדיניות החזרת מוצרים:
3.1. מדיניות החזרת המוצרים הינה בכפוף לחוק הגנת הצרכן התשמ"א 1981 ולתקנותיו. היות והמוצר הינו מזון, הרי לגבי מוצרים תקינים בלבד, מרגע מסירת המוצר, לא ניתן יהיה להחזיר מוצרים לבית העסק, להחליפו ו/או ולקבל זיכוי עבורו.
3.2. במידה ומוצר נמסר פגום ואו שבור יינתן מוצר חליפי באותם תנאי משלוח של ההזמנה המקורית
3.3. לא יינתן זיכוי כספי בגין מוצרים שלא שולמה בגינם לבית העסק תמורה כספית, כגון מבצעים או מתנות.
3.4. באשר למוצרים שנמכרו בהנחה כחלק ממבצע ואשר הלקוח זכאי בגינם להחזר כאמור לעיל, ואשר הלקוח הביע עניין לקבל עבורם זיכוי כספי לשימוש באתר בית העסק, שווי הקרדיט יהיה שווה לסכום המקורי ששילם הלקוח בגין המוצר כאמור.
3.5. מוצר שנרכש בסכום הקטן מ 50 ש"ח לא תינתן האפשרות להחזר כספי.
3.6. אופן החזרת מוצרים פגומים - הלקוח יחזיר את המוצר חזרה לחנות על מנת לקבל החזר כספי. על המוצר לחזור לחנות עד תום שני ימי עסקים מיום אספקת הסחורה על מנת לקבל זיכוי למשך שנתיים או החלפה, על הלקוח להחזיר המוצר בתוך לא יאוחר מ- 14 ימים מיום אספקת הסחורה
3.7. אין החזר בגין שליחויות- אשר בפועל משולמת לחברת השליחויות.
3.8. החזר כספי בהתאם להוראות תקנון זה יבוצע לאחר 7 ימי עסקים מהחזרת המוצר לבית העסק או בתחילת החודש הקלנדארי העוקב- המאוחר מבין השניים.
4. קניין רוחני
4.1. בעל העסק הינו בעל מלוא הזכויות מכל סוג ומין בקשר לאתר ולתכניו, לרבות מוניטין, סמלים, כל סימן מסחרי ושם מסחרי, בין אם רשומים ובין אם לאו, וכל זכות דומה אחרת. מבלי לגרוע מהאמור לעיל, אין להעתיק ו/או לשכפל ו/או להפיץ ו/או לפרסם ו/או להשתמש בתכנים המוצגים באתר ו/או לעשות בהם כל פעולה, במישרין או בעקיפין, המהווה הפרה או פגיעה בקניין הרוחני של בעל העסק, אלא אם בעל העסק התיר זאת במפורש בכתב ומראש.
5. מדיניות פרטיות ודיוור ישיר
5.1. בית העסק אחראי לשמירת מידע של הלקוח בכפוף למדיניות הפרטיות של GeekApps .
5.2. הפרטים האישיים שיימסרו על ידי הלקוח במסגרת הזמנת המוצר יהיו כפופים למדיניות הפרטיות של בעל העסק.
5.3. בעל העסק לא ימסור ו/או יעביר את הפרטים כאמור לצדדים שלישיים, אלא בכל אחד מהמקרים המפורטים להלן: (א) אם ידרש לעשות כן על פי צו שיפוטי או לפי דין; (ב) אם יקבל התראה לנקיטה בהליכים משפטיים נגדו בגין פעולות שבוצעו על ידי הלקוח ובכל מחלוקת, טענה, תביעה, דרישה או הליכים משפטיים, אם יהיו, בין הלקוח ובין בעל העסק; (ג) אם וככל שהדבר יידרש לצורך השלמת המכירה, אספקת ו/או שילוח המוצר ו/או על מנת לספק שירות ללקוח; (ד) למטרת פניה ללקוח בכל דרך לרבות בדרך של דיוור ישיר בכל אמצעי תקשורת שתמצא לנכון (לרבות בכתב, בדפוס, בטלפון, בפקסימיליה, בדרך ממוחשבת או באמצעי אחר). הלקוח מאשר שידוע לו שלא חלה עליו חובה חוקית למסור את פרטיו האישיים וכי מסירת המידע הנ"ל נעשית מרצונו החופשי ובהסכמתו. הלקוח מסכים בזאת באופן מפורש לשימוש האמור לעיל בפרטיו האישיים ומאשר כי השימוש בהם לא ייחשב כפגיעה בפרטיות ולא יזכה אותו בכל סעד ו/או פיצוי כלשהו. לקוח המתנגד לשימוש בפרטיו האישיים ו/או שמעוניין להסיר עצמו ממאגר הלקוחות של בעל העסק ו/או שמבקש שלא לקבל פניות באמצעות דיוור ישיר - יודיע על כך לבעל העסק.
6. אחריות
6.1. בעל העסק ו/או מי מטעמו לא יישאו בכל אחריות שהיא, מכל מין וסוג, בקשר לשימוש ו/או אי השימוש במוצר שיגרום לנזק כלשהו, עקיף, תוצאתי או נסיבתי, ללקוח או לצד שלישי כלשהו, לרבות אבדן רווחים, אבדן הזדמנות עסקית, אבדן מוניטין, ירידת ערך וכיו"ב. זכותו של הלקוח כלפי בית העסק מוגבלת לזכותו להחלפת מוצר, זיכוי ו/או החזר כספי בהתאם להוראות תקנון זה וכל דין.


x

#{title}

#{text}

#{price}